Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

JimiWikman.se

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Firefox Australis nu i Firefox Nightly channel

[vc_row][vc_column width=1/1][dt_fancy_image type=video" media="http://vimeo.com/79509500" style="1" padding="10" align="center" animation="none][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][dt_gap height=50][vc_column_text]Det var ett tag sedan Firefox var min primära webbläsare, men med Australis så finns det en möjlighet att jag faktiskt återvänder! Det kan bero på att det ser väldigt mycket ut som Chrome, eller så är det för att funktionerna är så lockande!

 

Det är svårt att inte gilla det nya GUIet som Firefox presenterar som även om det känns bekant från Chrome så har det tillräckligt många skillnader för att kännas unikt och genomtänkt. Det är smart och snyggt helt enkelt, men vi får se om det känns lika intuitivt när jag väl får sätta tänderna i det.

 

Firefox Australis ligger nu i Firefox Nightly channel som förmodligen kommer att landa omkring mars eller så nästa år, så vi får hålla oss till tåls tills dess gissar jag...[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

[gallery columns=5" ids="319,320,321,322,323]

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.