Min förre arbetskollega och Hybris guru Marko Salonen har haft ett finger med i den nya lösningen från Onninens nya E-handelsportal Onnshop och den ser riktigt, riktigt bra ut.
Även om det är lite svårt att riktigt känna och klämma på Onnshop då den ligger bakom inloggning så visar videofilmerna tillräckligt för att det ska bli ett och annat gillande leende från mig. Det är många små detaljer som köpfunktion direkt i sökresultatet och den tydliga funktionen för snabbordrar som höjer UX känslan i en annars ganska stilren webshop med bra basfunktionalitet från Hybrisplattformen.
Jag ger extra plus i kanten för bra och enkla videofilmer som visar funktionerna på ett enkelt och lättförståeligt sätt.
Bra jobbat Marko och övriga teamet!
Recommended Comments
Create an account or sign in to comment